top of page
חיפוש

רמונה שלבורן מה-ESPN בראיון מיוחד לקראת דראפט ה-NBA

לקראת דראפט ה-NBA הערב החלטנו לשם שינוי להתמקד בשחקנים שסיימו את הקולג' ולא באלה שיוצאים לקראת מסע חייהם בליגת המכללות. שמחנו לארח בפודקאסט החדש שלנו את כתבת ה-NBA הבכירה רמונה שלבורן שסיפרה לנו על התחזיות שלה בקשר לדני אבדיה, העונה הקרובה ב-NBA והטריידים הפוטנציאליים.

להאזנה לראיון: https://bit.ly/2INWbhJ


דני אבדיה כמובן הוא הסיפור החם כאן בישראל לקראת הדראפט. כמה מנהלים ומאמנים ברחבי הליגה מדברים עליו כפרוספקט משמעותי?


ב-10 השנים האחרונות פחות או יותר הייתה הצלחה מאוד גדולה לשחקנים בינלאומיים וזה שינה את כל התפיסה כלפיהם ברחבי הליגה בקרב אנשי מקצוע. דונצ'יץ, יאניס ופרוזינגיס ווכל מה שהם עשו – זה סיפור גדול. הימים של בחירה כמו דרקו מיליצ'יץ עברו מהעולם ואני לא חושבת שנראה בחירות מהסוג הזה יותר. זה לא ממש סיכון עבור קבוצות NBA לבחור שחקן בינלאומי בדראפט כמו שזה היה בשנים עברו. יש כבוד רב כלפיהם. הדראפט השנה ואפילו הדראפט של לוקה לפני שנתיים עדיין יש שאלה לגבי הטופ 5 – האם זה לא גבוה מדי ? השחקן (הבינלאומי) עד כדי כך טוב? ההערכה קיימת, אבל שזה מגיע לבחירות בטופ זה עדיין קשה לחלק מהקבוצות. אני זוכרת בשנה שעברה הייתה לי שיחה עם אדריאן ווג'נרובסקי (ווג') והוא אמר לי שהדבר שאנשים כאן בארצות הברית לא מבינים הוא שהילד הזה היה MVP של היורוליג. אנשים לא מבינים כמה זו ליגה חזקה ותחרותית. אני חושבת שזה לימד אנשים כאן בארצות הברית להעריך יותר את ההישגים של שחקנים אירופיים. עכשיו עם דני אבדיה זה כמובן סיפור ענק במדינה כמו ישראל, אבל לאמריקאים הוא עוד שחקן בינלאומי טוב. זה לא שאנשים אומרים – 'אופתע אם הוא יהיה בחירת לוטרי'. שחקן בינלאומי בטופ 5 זה כבר דבר מובן מאליו ודני הולך להיות שם או במקרה הגרוע בטופ 10, שזה דבר ענק ב-NBA.


אילו יעדים את מעריכה שהכי ריאליים עבור דני ואיזה יעד יהיה המתאים לו ביותר?

נתחיל בשיקאגו – אף אחד לא יודע מה הם עושים או הולכים לעשות. יש שם מאמן חדש, הנהלה חדשה והם שומרים הכל בפנים ולא מוציאים שום דבר החוצה. יש המון שמועות, אבל הדבר היפה בשיקגו שלמרות כל השמות שצצים הם נלחמים ברעשי הרקע ומבלבלים אותנו עם מסרים שונים שמתחלפים מפעם לפעם. מה שאנחנו יודעים בוודאות זה שיש לבולס המון חופש בהתאם לסדר של שלוש הבחירות הראשונות. ההערכה היא ששלוש הבחירות הללו יהיה אנתוני אדוארדס, ג'יימס ווייסמן ולאמלו בול – אבל אני לא כל כך בטוחה שזה מה שיקרה.

ישנם המון שיחות על טריידים בין אותן הקבוצות לקבוצות אחרות. למשל אם מינסוטה ייקחו את ווייסמן בבחירה הראשונה- זה יכול לשנות את כל התוכניות של כולם. ווייסמן אמר בעבר שהוא לא רוצה לשחק במינסוטה וסירב לעשות אימון מול צוות האימון של הקבוצה. בנוסף, הוא משחק באותה עמדה כמו אנתוני טאואנס. אם מינסוטה אכן ייבחרו אותו כבחירה הראשונה הם ככל הנראה יעבירו אותו בטרייד, דבר אשר יהיה צעד חכם מבחינתם, על אחת כמה וכמה כשהם יודעים שישנן קבוצות שמאוד מעוניינות בו.

גולדן סטייט היא קבוצה שאם ווייסמן לא יהיה פנוי – האם הם ייקחו את אדוארדס או בול? אולי. בכל מקרה יש להם את סטף קרי וקליי תומפסון, כך שזה ישנה את הגישה שלהם מכיוון שאלה שחקנים בעמדות דומות. יש סיכוי שהם יעשו טרייד וייקחו בחירה נמוכה יותר מ-2. הקבוצה שאני אסתכל עליה ואני חושבת שהאנשים בישראל צריכים להסתכל עליה טוב בהקשר של דני היא קליבלנד. הבחירה מספר 5 נראית ריאלית מאוד, זו קבוצה צעירה שבתהליך גדילה ובניה והם נותנים לצעירים שלהם הרבה דקות משחק. אני חושבת שדני מאוד מתאים שם, אם כי אני יודעת שהם מסתכלים גם על אובי טופין, כשהוא נחשב לאחד השחקנים המבוגרים בדראפט, אבל הוא היה השחקן המצטיין במכללות בעונה שעברה. זו בהחלט תיהיה בחירה מעניינת עבור קליבלנד מבין השניים. יש עוד כמה שחקנים שנמצאים על הראדר של שיקגו וקליבלנד, אך דני ואובי טופין לגמרי השניים המועדפים. אם אכן דני ייבחר על ידי אחת מהשתיים, זה יהיה מעניין לראות האם קבוצה שבוחרת בחירה נמוכה יותר בדראפט תנסה לעשות טרייד כדי להרוויח את אבדיה לעצמה. זו תיהיה הפתעה עבורי אם הוא ייפול לבחירה מאוחרת יותר מ-5. אם זה יקרה אנחנו נתחיל לראות הרבה דברים זזים. אני חושבת שהקונצזוס הוא שמינסוטה ייקחו את אדוארדס או לאמלו בול או אולי ווייסמן למרות הבעיות. אם הם ייקחו את לאמלו בול הוא בוודאות לא מתאים לשחק ליד דיאנג'לו ראסל אז אולי הם יעשו עליו טרייד? הדראפט הזה מאוד מסובך ועבורי אגיד זאת שוב אני חושבת שקליבלנד תיהיה קבוצה מצוינת עבור דני. עבורו לשחק לצד שחקן כמו קוין לאב לתקופה קצרה, מכיוון שאני מאמינה שהוא יעבור בטרייד העונה או בעונה הבאה, יהיה דבר גדול. הוא שחקן בקליבר של אלופה.


מה אומרים הסקאוטים בליגה לקראת הדראפט?

שמעתי הרבה סקאוטים מודאגים לגבי היכולת של אבדיה לקלוע מהעונשין. משהו כמו 50 אחוז? זה מדהים בעיני איך הם מרימים גבה על דבר כזה. אני תוהה האם זה באמת נכון? לקראת הדראפט הם מנתחים ומפרקים כל פרט מידע לגבי כל שחקן, כך שכל קבוצה שאנחנו בתקשורת נדבר איתה הם ישר יידאגו לשלוף ולהגיד לנו דווקא למה הם לא אוהבים את השחקן. יעשו הכל כדי לבלבל אותנו. בדרך כלל אם יעלו בפנינו טענה שלילית כמו למשל זריקות העונשים של דני – זה סימן שבפועל הם אוהבים אותו. הם פשוט לא רוצים להראות לנו את זה.


מה לגבי הניקס? האם הם יכולים להיות יעד פוטנציאלי למרות הבחירה מספר 8?

קבוצה וארגון מאוד מעניינים. יש להם כמובן נשיא חדש, לאון רוז, ביחד עם צוות חדש לגמרי וכמובן מאמן חדש – טום טיבודו. מה שמדהים הוא שאנחנו לא שומעים כלום שמגיע מכיוון הניקס. בדרך כלל אנחנו שומעים הרבה שמועות וסיפורים על הקבוצה הזאת, במיוחד אם בעלים כמו ג'יימס דולן שבין אם הוא מתכוון לכך ובין אם לא הוא לא מפסיק לייצר סיפורים. אני חושבת שהצוות החדש שהגיע מצליח להפוך את הניקס לארגון NBA נורמלי וסטנדרטי. הם שומרים את הכביסה המלוכלכת בבית ומתכננים הכל בשקט ובזהירות. זה יהיה מאוד מעניין לראות לאיזה כיוון הניקס יילכו בתקופה הקרובה. הם היו מועמדים לקלוט את כריס פול, דבר שכמובן כבר לא יקרה. בנוסף הם מועמדים לקלוט את ראסל ווסטברוק. אני באופן אישי לא חושבת שזה יקרה ואין סיבה שזה יקרה. ישנן שתי סיבות בהן אתה עושה טרייד על כוכב כמו ווסטברוק:

1.אתה רוצה לנצח

2. אתה רוצה למכור כרטיסים ולתת לאוהדים שלך סיבה להגיע לאולם ולהנות

ובכן, אוהדים לא הולכים להיות בעונה הקרובה באולמות הליגה, וגם אם כן סביר מאוד להניח שניו יורק תיהיה אחת הערים האחרונות לעשות זאת עקב מצב התחלואה באיזור. ווסטברוק הוא בעל חוזה מאוד מאוד גדול ולהביא אותו במצב כזה זה אוטומטית להוריש לו את כל הקבוצה. אם אני הניקס אני רצה עם מה שיש לי, ממשיכה לפתח את הצעירים ומנסה להשיג בחירה גבוהה בדראפט של שנה הבאה שאמור להיות אחד הטובים והעמוקים בהיסטוריה. אני חושבת שגם במקרה של הניקס – זה יכול להיות בית נהדר עבור דני אבדיה. אם אתה שחקן צעיר שמגיע כל הדרך מישראל, אתה רוצה מועדון שיהיה מחוייב אליך, אתה רוצה מועדון שייתן לך להתאמן ולהתפתח וכמובן שתקבל בו דקות משחק. אני חושבת שהניקס מתאימים לתיאור הזה. במידה וזה יקרה מעניין לראות מה הם יעשו עם ג'וליוס אנדל, אני מניחה שהם יחתכו את הדקות שלו במעט. מה שהניקס צריכים יותר מהכל זה רכז, אבל בבחירה 8 הם פשוט ייקחו את השחקן הטוב ביותר על הלוח. ייבחרו את השחקן הטוב ביותר הזמין וינסו להחתים גארד מהשחקנים החופשיים או לסדר טרייד עבור אחד.


האם יש סיכוי שנראה את דני משחק בגולדן סטייט ונבחר כמספר 2?

שום דבר לא יפתיע אותי עם גולדן סטייט. אני חושבת שאם הם יישמרו על הבחירה מספר 2, אני לא בטוחה שאבדיה יהיה הבחירה. יש להם את דריימונד גרין ואנדרו וויגינס בעמדות הפורוורד. אני מרגישה שהם הקבוצה שהכי קשה לקרוא כרגע. בזמן שכן יש להם צעירים מוכשרים כמו אריק פסקל, הם גם מקבלים בחזרה את קרי, תומפסון וגרין. זו קבוצה שאמורה להתמודד על האליפות אז כמה זמן יהיה לה לתת לדני אבדיה לשחק? אני לא חושבת שזו האופציה המתאימה מבחינתו מכיוון שהוא פשוט לא יקבל שם מספיק דקות משחק. הם לא יוכלו לתת לרוקי לחוות עונה של כאבי גדילה עם עליות וירידות. אני תמיד חושבת שעדיף להיבחר על ידי קבוצה שאתה הולך לשחק בה דקות משמעותיות.


אנו הולכים לקראת עונה מאוד מבלבלת, עם פגרה קצרה ו-72 משחקים בסה"כ וכמובן שהקורונה ברקע של הכל. למה אנחנו צריכים לצפות?

על הקורונה: זה לא הולך להיות כיף. שחקנים יילכו למשחקים, אימונים, מלונות והביתה. השאלה הגדולה היא איך ארצות הברית והעולם כולו יתנהג ויפעל בהתאם למדדי התחלואה. בארצות הברית התחלואה עולה בכל מקום והשאלה כמה החורף יחמיר. אני מקווה שכולם יישארו בריאים ואולי החיסון יגיע בקרוב. האנשים שדיברתי איתם בליגה, והוצאתי את הסיפור של הבדיקות בגולדן סטייט. ג'ו לייקוב הוא בעל תואר ברפואה ציבורית ובזמן שהיה לנו (שהם לא היו בבל) הוא עבד על תוכנית שלמה להחזרת האוהדים. זה מרגיש כל פעם שהוא מרגיש לי על המדע מאחורי זה שזה פשוט מטורף. אבל זה גם מייאש כי זה מראה לי כמה אנחנו בפיגור בכל הקשור לבדיקות והרגלים. עניין הבדיקות הוא מעניין מכיוון שיש שני סוגים: בדיקה מהירה שלוקחת רבע שעה אבל טועה ב30 אחוז והיא לא ממש מדויקת. אם עושים בדיקה כזאת אי אפשר יהיה להכניס אוהדים כי מרווח הסיכון פשוט גדול מדי. בדיקה שניה שעומדת לצאת לשוק היא מעניינת יותר. PCR. הבדיקה מבוססת על מאפיינים גנטיים, הם מאוד יקרות אבל 99 אחוז מדויקות. ככל שנגיע ליותר בדיקות מהירות שכאלה, אני חושבת שיש מסלול לפתרון לחזרה לנורמליות במדינה שלנו ובספורט בכלל. אפשר יהיה לדעת בצורה מדויקת בדיוק מי חולה ולא רק כמה אחוז חולים יש מכלל האוכלוסיה. ההחלטות כאן מבוססות על האחוז הזה ואם יוכלו לבסס את ההחלטות לפי אדם והאם יש לו קורונה או אין לו מדובר בצעד מהפכני בדרך חזרה לנורמליות. יש תקווה גדולה בנושא הזה. שמענו מה אתם עושים בישראל עם מעקב אחרי אזרחים דרך הטלפונים ודברים מהסוג הזה, אני חושבת שקיים סיכוי שהממשלה תתערב גם במקרה של ארצות הברית. אני מאוד מקווה שהליגה תצליח לעבור את העונה בלי יותר מדי התפרצויות בקבוצות.


מה דעתך על הטריידים האחרונים שהיו בליגה וספציפית על המהלכים של מילווקי? האם יאניס מפעיל לחץ על ההנהלה?

אני לא חושבת שיאניס מפעיל לחץ. ב-NBA דברים עובדים בצורה מסוימת. הם רוצים להיות כנים מולו ורוצים לשכנע אותנו שהם עושים את מה שניתן על מנת לזכות באליפות אז הם הלכו ועשו את שני המהלכים האחרונים עם בוגדנוביץ' והולידיי. כמובן שיאניס מעורב בכל דבר שקורה בקבוצה ואין לי ספק שהוא מכיר את כל התכנונים. אני חושבת שבמילווקי יכולים וצריכים להיות מאוד שמחים מההתנהלות שלהם והשדרוג שהם ביצעו בימים האחרונים בסגל ואני לא אהיה מופתעת עם יאניס יחתום על הארכת החוזה. אני לא יודעת אם זה יהיה הסופר מקס ל-5 שנים או שהוא יעדיף לחתום על חוזה לטווח קצר יותר כדי להראות שהוא עדיין מאמין בהנהלה. מבחינת ההנהלה בבאקס אני חושבת שהם רוצים להגיע למצב שיוכלו להגיד בשנים הקרובות שהם עשו כל דבר על מנת להשאיר אותו ומעכשיו זה תלוי רק בו.


איפה ישחק בעונה הבאה ג'יימס הארדן?

אני חושבת כמובן שהכל תלוי קודם כל במה שיחליט ג'יימס הארדן. אם הוא יחליט להפעיל לחץ על יוסטון לטרייד, זה הולך להיות מאוד קשה בשבילם להחזיר אותו ליוסטון בעונה הקרובה. הוא הפנים של המועדון מאז 2012. אם הוא שם עליהם לחץ – הם חייבים להתחיל לחשוב קדימה. יש כמובן קבוצות שכבר מתעניינות ויהיו עוד כמובן אם הוא אכן יהיה זמין לטרייד באופן רשמי. ווג', זאק לואו ואני דייוחנו לפני מספר ימים על האופציה שברוקלין נטס יעשו מהלך עבור הארדן. את המידע הזה קיבלתי משחקנים בליגה שהתאמנו ביחד עם דוראנט והארדן בימים האחרונים וסיפרו שהשניים דיברו על כך. כמובן שזה הרבה יותר להגיד מאשר לעשות בפועל. הקבוצות המדוברות צריכות קודם כל למצוא את החבילה המתאימה על מנת שהטרייד יאושר. אני חושבת שג'יימס הארדן הוא מסוג הכוכבים שיש להם את הכוח והמעמד הכי חזק שאפשר. אם הוא יחליט להפעיל את הכוח הזה יוסטון תיהיה בבעיה.

27 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page