top of page
 • ממה מורכבת מלגה?
  שנת לימודים ממוצעת באוניברסיטה בארה"ב עולה כחמישים אלף דולר. הלימודים נמשכים כ-4 שנים, זאת אומרת שמלגה מלאה היא שוות ערך למאתיים אלף דולר. דוגמא: קיבלתם הצעה למלגה של תשעים אחוז (חלקית). מלגה זו שוות ערך למאה ושמונים אלף דולר אותן תכסה האוניברסיטה המיועדת. זאת אומרת שבמקרה כזה תצטרכו לשלם מכיסכם הפרטי כעשרים אלף דולר לארבע שנים (כחמשת אלפים דולר בשנה). סכום המלגה מורכב משכר לימוד, דירה ומזון במהלך השנה. לעיתים כוללת המלגה גם ספרים.
 • מה ההבדל ברמת המתקנים באוניברסיטאות ברמות השונות?
  המתקנים בכלל הרמות החל מג'וניור קולג' ועד NCAA D1 הם ברמה הגבוהה ביותר. ההבדלים בדרך כלל באים לידי ביטוי בגודל ובכמויות, אך לכל אוניברסיטה יש מתקנים מלאים ברמה הכי גבוהה. חדר כושר אשר פתוח בכל שעות היום עבור הספורטאים, אולם זמין לאימונים אישיים ופיתוח אישי ומסלולי ריצה ואתלטיקה. אם אתם רוצים להרים משקולות, סתם לזרוק לסל או לבעוט לשער תמיד יהיה לכם מקום לעשות זאת ובדרך כלל גם מישהו מצוות האימון שיעזור לכם.
 • האם ניתן לעבור מאוניברסיטה אחת לאחרת תוך כדי התואר?
  בהחלט אפשר. רק מ-D1 עוברים בכל שנה מאות רבות של שחקנים! המעברים נפוצים ביותר גם כלפי מעלה וגם כלפי מעלה. מאמנים ברמות השונות בעזרת הסקאוטים שלהם צופים כל הזמן ומחפשים את השחקנים אשר יוכלו לשדרג אותם. החוקים בנוגע להעברות הם ברורים: במידה ושחקן עובר לרמה גבוהה יותר (משתדרג) הוא צריך לשבת שנה אחת בחוץ ולא לשחק. זאת אומרת שהוא יוכל להתאמן עם הקבוצה, להמשיך ללמוד את התואר שלו, אך לא יוכל להשתתף במשחקים. הפיצוי במקרים אלה מגיע בדמות הארכת המלגה ל-5 שנים במקום 4. דבר אשר יכול להקנות לכם במידה ותרצו גם חצי מהתואר השני על חשבון המלגה המקורית. כאשר שחקן יורד ברמה (למשל מעבר מ – NCAA D1 ל- NCAA D2) הוא אינו מחויב לשבת שנה בחוץ
 • האם ישנם סקאוטים במכללות?
  עולם הסקאוטינג במכללות משמעותי ורחב מאוד. ישנם מאגרי מידע של סקאוטים ומאמנים משתמשים בהם כל הזמן. צריך לדעת לעבוד עם סקאוטים נחשבים ומקצועיים על מנת להגדיל את הסיכוי לקבלת מלגה רלוונטית.
 • כמה חשובה ההצלחה האקדמית במהלך התקופה במכללות?
  צריך לזכור שאתם הולכים להיות ספורטאים\סטודנטים. החלק האקדמי מאוד חשוב למאמנים ולאוניברסיטאות ובמידה ולא תשיגו את הציונים הנדרשים אתם עלולים להיות מושעים מהקבוצה
 • האם תואר מאוניברסיטת NAIA הוא שווה ערך לתואר באוניברסיטת NCAA?
  כן. אין שום הבדל מבחינה אקדמית בין האוניברסיטאות, אלא רק להתאחדות הספורט אליהן האוניברסיטאות משתייכות
 • האם יש כמות גדולה של שחקנים בינלאומיים במכללות?
  ממש כמו ב-NBA או ה-MLS, גל הבינלאומיות לא פסח על עולם המכללות. יש כיום יותר ויותר שחקנים מכל העולם אשר מגיעים לשחק ברמות השונות. הסקאוטים מכירים יותר טוב את הספורט בעולם ושחקנים צעירים רבים מעדיפים לעזוב את הליגות המקומיות הקטנות על מנת להתפתח, לצבור חוויות ולהרוויח תואר אקדמי בארצות הברית
 • מהו ג'וניור קולג' (community college)?
  כאמור תואר ראשון בארה"ב אורך כ-4 שנים. בשנתיים הראשונות הסטונדטים כולם לומדים את אותו הדבר, כאשר בשנתיים האחרונות כל סטונדנט מתמקצע בתחומו (משפטים, חשבונאות וכו'). ג'וניוק קולג'ים הינם מוסדות לימוד אשר מספקים את השנתיים הראשונות של התואר. לאחר שנה או שנתיים בג'וניור קולג', תוכלו לעבור (על סמך הציונים ויכולות הספורט שלכם) לאוניברסיטה 'רגילה' להשלמת התואר. בדומה לאירגון ה-NCAA קיים גם אירגון ה-NJCAA הלו הוא אירגון ספורט לג'וניור קולג'ים. שחקנים רבים כולל שחקני NBA ו-NFL נוכחיים התחילו את דרכם במכללות בג'וניור קולג'. זוהי פלטפורמה מצוינת לשחק ולהתבלט מהרגע הראשון ועל ידי כך למשוך עניין מאוניברסיטאות בכירות
 • האם קיימות מלגות בג'וניור קולג'?
  כן. חלק מהג'וניור קולג'ים מספקים מלגות חלקיות ומלאות, אם כי לא כולם. העלות הכוללת של ג'וניור קולג' זולה יותר מאוניברסיטה.
 • כמה חשיפה יש לשחקן בג'וניור קולג'?
  החשיפה בג'וניור קולג' גדולה מאוד. תהליך המעבר מג'וניורים לאוניברסיטאות הוא נפוץ מאוד ואלפי ספורטאים עוברים בכל שנה מג'וניור קולג' לאוניברסיטה. ליגת הג'וניור קולג'ים היא מקור הסקאוטינג הטוב ביותר עבור מאמנים. חלק מהספורטאים נמצאים במרחק מספר שעות נסיעה והמאמנים מגיעים למשחקי הג'וניור קולג'ים כדרך קבע לעשות סקאוטינג
 • כמה זמן מראש צריך להתחיל את התהליך?
  רצוי להתחיל את התהליך כשנה – שנה וחצי לפני היציאה המיועדת למכללות. חשוב מאוד לעבוד "לפי הספר" ולא לפספס שום דבר בתהליך
 • מה כולל תהליך קדם היציאה לאוניברסיטה?
  היציאה למכללות כרוכה בהליך סטודנטיאלי, אשר הוא לא פחות חשוב מהתהליך המקצועי. נדרשת בחינת SAT, בחינת TOEFL ותעודת בגרות עם ממוצע גבוה ככל האפשר. התוצאות האקדמיות שלכם ישפיעו באופן מהותי על גובה המלגה והסיכוי להתקבל לאוניברסיטאות השונות. בנוסף חשוב לייצר סרטון HIGHLIGHTS ולדאוג למספר משחקים מלאים מצולמים. החל מרגע זה מתחיל הקשר מול האוניברסיטאות עצמן אר דורש עבודה רבה וקשרים עם מאמנים ברחבי ארצות הברית. אנו דואגים לכל הפרטים המקצועיים והאקדמיים על מנת שתגיעו מוכנים ברמה המקסימלית.
 • מה קורה בתווך בין סיום השירות הצבאי והיציאה למכללות?
  מרגע סיום השירות ישנו איסור משחק, מכיוון שסטטוס החובבן שלכם מסתיים. ברגע שתעלו למשחק תחרותי בליגה מקצוענית בישראל לאחר סיום השירות הצבאי מבחינת ליגות המכללות אתם פסולים.
 • מה צריך לעשות ומהן הדרישות מבחינה אקדמית לפני היציאה למכללה?
  1. תעודת בגרות מלאה 2. ציון במבחן SAT את תעודת הבגרות יש צורך לתרגם בצורה מקצועית ולהעביר לחתימת נוטריון. אפשר לבצע את מבחן ה-SAT במספר מועדים במהלך השנה בישראל. הציון במבחן זה משפיע באופן ישיר על סיכויי הקבלה לאוניברסיטה.\ לעיתים יש צורך גם במבחן שפה (TOEFL)
 • איך אדע האם אני כשיר מבחינת החוקים לשחק במכללות?
  החוק הבסיסי אומר שצריך לצאת למכללות כאשר מעולם לא שיחקת ספורט מקצועני, שזה אומר בגדול בהזדמנות הראשונה אחרי התיכון. ישראל מדינה חריגה במובן הזה מכיוון שלנו יש את השירות הצבאי, אשר שומר את שחקנינו בסטטוס שחקן "חובבן". הצבא אינו פוסל אתכם מלשחק במכללות! ניתן לצאת ישר אחרי השירות הצבאי.
 • מה אני צריך\ה לעשות על מנת להישאר חוקי עבור ה-NCAA?
  ראשית כל לא לחתום על חוזה שהוא מעבר לחוזה חייל (דבר שגם כך צריך לעשות על פי חוק). ליגת המכללות בודקת את החוזים, וברגע שרואים שלשחקן היה חוזה חייל מבחינתם מדובר בחוזה שאינו מקצועני, מכיוון שהסכום נמוך ויכול להיכנס לקטגוריית החזרי נסיעות\הוצאות. מומלץ מאוד לעבוד עם איש מקצוע שיוכל לטפל בכל הקשור להליך מול התאחדות המכללות
 • האם אפשר לבחור את תיזמון היציאה למכללות?
  לא. החוק אומר בבירור שמרגע סיום התקופה החובבנית (אצל אמריקאי= תיכון, ישראלי = ברוב המקרים סיום השירות הצבאי) צריך לצאת בהזדמנות הראשונה. במידה ולא תעשו זאת אתם תהיו פסולים לשחק במכללות. שנת לימודים בארה"ב מתחילה בחודש אוגוסט. לדוגמא: אם שחקן משתחרר מהשירות הצבאי בנובמבר 2020 – הוא יהיה חייב לצאת למכללות באוגוסט 2021.
 • האם אני יכול לצאת למכללות למרות ששיחקתי בליגת העל?
  במידה והחוזה היה חוזה חייל וזהו החוזה היחידי עליו חתמתם עד כה בקריירה שלכם אתם תוכלו לצאת למכללות. הנושא הוא נושא רגיש וחשוב מאוד לעבוד בזהירות מול ליגת המכללות מכיוון שכל טעות קטנה בניסוח יכולה לפסול אתכם.
bottom of page